Аєропорт Вінниця - ремон розпочато

В аеропорту Вінниці стартували роботи на злітно-посадковій смузі. Її мають призвести до сучасних стандартів, що дозволить без обмежень приймати середньомагістральні літаки Airbus A320 та Boeing 737-800. Нині вони становлять основу парку українських авіакомпаній та великих лоукостерів Ryanair та Wizz Air.

Що зроблять зі смугою?

Смугу посилять, розширять з 42 до 45 метрів. Основна частина смуги у Вінниці складається із бетону, але під час минулих ремонтів у деяких частинах використовували аеродромні плити. Будівельники знімуть шар бетону, демонтують аеродромні плити та заллють на їхньому місці новий бетон, та посилять Покриття відповідно стандарту.

Після запуску оновленої смуги усі середньомагістральні літаки зможуть злітати та сідати у Вінниці без обмежень. 
Роботи передбачають також посилення покриттів руліжної доріжки та перону, оскільки вони становлять єдиний комплекс. Після посадки на смугу літак кермує кермовою доріжкою на перон, де знаходяться стоянки.

 

Крім посилення смуги на ній встановлять нове аеронавігаційне та світлосигнальне обладнання, що дасть змогу посадки та взльоту  при умовах поганої видимості. Це суттєво покращує регулярність польотів в осінній та весняний періоди. Літаки рідше йдуть на запасний аеродром або змушені намотувати кола над аеродромом в очікуванні покращення погодних умов. Нині така категорія є лише у регіональних аеропортах Харків та Львів.
 

Скільки триватиме ремонт

За планами, на сьогодні будівництво першої черги завершиться до кінця 2022 року. Далі потрібно буде виконати обліт обладнання та сертифікацію Державіаслужбою. Тобто планується відкриття з березня-квітня 2023 року.

Ремонт терміналу

Його планують виконати до кінця 2022 року, щоб забезпечити готовність будівлі паралельно з першою чергою на аеродромі.  У ході робіт посилять фундаменти, задіють обидва поверхи для поділу прилітального та вилітаючого потоків пасажирів.

 

Приліт тепер буде на першому поверсі, а виліт — на другому із супутньою інфраструктурою, включаючи пункти прикордонного та митного контролю, магазинами Duty Free, кафе тощо.

Наші партнери

Error...

Please, enter a valid value

Будь-ласка введіть корректні дані